KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13475087
*
nr 1347 5087
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2020
kl 20:05:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 15:05:56
1
600 kr
14/9 16:54:53
2
Vinnande bud
14/9 17:50:32
3
800 kr
14/9 17:50:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik Osslund
nr 1347 5087
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 15:05:56 | 1 | 600 kr |
14/9 16:54:53 | 2 | Vinnande bud |
14/9 17:50:32 | 3 | 800 kr |
14/9 17:50:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1913, död 1982.Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37